Banner

Kalendář akcí

« zpět

Usnesení Republikového výboru Národní rady zdravotně postižených – PROTESTNÍ SHROMÁŽDĚNÍ A PETICE

22.03.2011

Republikový výbor NRZP ČR projednal návrhy zákonů, které MPSV ČR předalo do vnějšího připomínkového řízení v rámci tzv. sociální reformy.

RV NRZP ČR konstatuje, že navržené zákony ve svých důsledcích zásadním způsobem narušují jednotlivé nástroje podpory osob se zdravotním postižením k zachování jejich důstojnosti, možnosti uplatnění ve společnosti a zajištění přijatelné životní úrovně. Z návrhů reformy vyplývá, že navrhované změny budou mít pro osoby se zdravotním postižením v řadě oblastí až katastrofální důsledky. To se týká především zaměstnávání osob se zdravotním postižením, péče rodin o osoby s těžkým zdravotním postižením, svobodné volby v rámci sociálních služeb a ponižujících podmínek při žádostech o jakoukoli podporu ze sociálního systému.

RV NRZP ČR, vyzývá občany, kterých by se navrhované změny dotkly (osoby se zdravotním postižením, pečující, jejich blízké a přátele, příznivce a všechny občany), aby svojí přítomností na protestním shromáždění vyjádřili svůj zásadní nesouhlas s navrhovanými změnami a ukázali své odhodlání bránit lidskou důstojnost vlastní i svých blízkých.

Protestní shromáždění se uskuteční v úterý 22. března 2011 od 12:00 hodin před MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 02 Praha 2.

Celý text usnesení RV NRZP ČR (zároveň i petiční arch) ke stažení ZDE.

K petici:

Pokud se chcete připojit k protestní akci, prosíme o vyplnění tabulky v dolní části usnesení a navrácení na elektronickou  adresu info@spmp-brno.cz, nejpozději do 16. března. Pokud se připojí i Vaši další rodinní příslušníci a přátelé použijte prosím další tabulku. Vzhledem k časové tísni nebudou sbírány vlastnoruční podpisy. Dokument s Vašimi jmény bude následně zaslán ministru Drábkovi a premiéru Nečasovi.

Copyright © 2009, KPSS

Magistrát města Brna | Dominikánské náměstí 1 | 601 67 Brno | kontakt | socialnipece.brno.cz