Banner

Kalendář akcí

« zpět

Světový den boje proti AIDS - testy HIV zdarma

01.12.2011

 

1. prosinec 2011 - světový den boje proti AIDS

PRIJDTE SE ZDARMA OTESTOVAT NA HIV


ROZKOŠ bez RIZIKA vyzývá veřejnost: CHRAŇ SEBE I OSTATNÍ! Přijď se otestovat na HIV!

Občanské sdružení ROZKOŠ bez RIZIKA (dále jen R-R) se již jedenáctým rokem připojí k preventivní akci v rámci Dne boje proti AIDS slaveném 1. prosince po celém světě. Letos R-R poskytuje ZDARMA testování na šesti místech po celé ČR.

Od počátku roku 2011 bylo zjištěno 114 nových HIV pozitivních případů. Celkový počet HIV pozitivních v ČR dosáhl počtu 1636 osob. Nejvíce HIV pozitivních připadá na Prahu, Středočeský a Jihomoravský kraj. Naopak nejméně HIV pozitivních je hlášeno na Vysočině a v Pardubickém kraji. Akce R-R přispěje ke zviditelnění problematiky HIV/AIDS v době, kdy populace (zvláště mladí lidé) ztrácí z nemoci obavy, a ke zlepšení informovanosti široké veřejnosti.

Pro koho je testování a co všechno R-R nabízí?

Měli jste nechráněný styk? Praskl vám při sexu kondom? Chcete si jen ověřit, jak jste na tom se zdravím?

Pro vás všechny je tu bezplatné testování na HIV  na šesti stanovištích po celé ČR (možnost i anonymně)

Preventivní poradenství týkající zásad bezpečnějšího sexu, informace o HIV/AIDS problematice, infomateriály, pomůcky, a dárky. V odůvodněných případech testujeme i na syfilis.

Kdy a kde? 1. 12. 2011

Praha -  Bolzanova 1 (vchod z Opletalovy ulice), 9:30 - 15:30 h
Brno - Vlhká 10, 10 - 16 hod
České Budějovice - Česká 20, 10-17h
Ostrava - bar Fiesta (oddělený salonek), 28. října 59, Moravská Ostrava, 21- 23h
Vysočina - City Park Jihlava, stánek VZP, Hradební 1, 14-20h
Hradec Králové - zde nás najdete ve žluté sanitě s logem R-R na Baťkově náměstí, 12-14h a 16-18h

R-R založila roku 1992 PhDr. Hana Malinová, CSc. Dlouhodobým cílem R-R je udržet dosavadní nízký počet HIV pozitivních a nemocných s AIDS. Tím R-R šetří veřejné prostředky na zdravotní péči. Léčba jednoho HIV pozitivního člověka stojí cca 500 tisíc korun ročně. Konkrétní činnost R-R spočívá v prevenci, diagnostice a léčbě sexuálně přenosných infekcí, a v poskytování sociálních a terapeutických služeb. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovým sexuálním chováním. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby. R-R má 3 kamenné pobočky a 9 týmů působících ve 12 krajích. R-R je jedinou zdravotnickou organizací v České republice, která pracuje s touto cílovou skupinou v takovémto rozsahu. Více na www.rozkosbezrizika.cz

Copyright © 2009, KPSS

Magistrát města Brna | Dominikánské náměstí 1 | 601 67 Brno | kontakt | socialnipece.brno.cz