Banner

Kalendář akcí

« zpět

Respekt institut, o.p.s. a Era spouští Burzu nápadů Social Innovation Campu Brno 2012

31.03.2012

Respekt institut, o.p.s. a Era dnes spouští Burzu nápadů Social Innovation Campu Brno 2012 (www.inovaceprospolecnost.cz). Akce propojuje lidi, nápady a online nástroje pro tvorbu společenských inovací a vyvrcholí březnovým víkendem plným kreativity a tvůrčí energie. Generálním partnerem projektu je Era, partnerem je Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a mediálním partnerem je týdeník Respekt.

Myšlenku Social Innovation Campu přinesla britská stejnojmenná organizace. První kemp se konal v roce 2008 v Londýně. Vzhledem k jeho úspěchu kempu a pokračování se myšlenka rozšířila dále do světa. Respekt institut na tuto úspěšnou tradici navazuje a přináší do ČR již druhý Social Innovation Camp, který se bude konat o víkendu 16. – 18. března v brněnském Domě umění na Malinovského náměstí.

„Social Innovation Camp Brno 2012 propojuje talentované a tvůrčí lidi, nápady a online nástroje pro tvorbu společensky prospěšných inovací. Hlavními otázkami, kterými se Social Innovation Camp zabývá, jsou: Jak využít online nástroje pro praktickou a společensky prospěšnou věc? A jak mohou tyto nástroje pomoci řešit sociální problémy dnešní společnosti?,“ vysvětluje ředitelka Respekt institutu Šárka Hastrmanová


První fází projektu je
Burza nápadů, do které může od 4. ledna do 22. února kdokoliv prostřednictvím přihlášky posílat své nápady na společenské inovace za využití online nástrojů. Na konci února vybere odborná porota 6 nejlepší nápadů. Současně se na Social Innovation Camp můžou hlásit odborníci různých profesí (designéři, programátoři, marketéři, sociální a komunitní pracovníci, studenti…) jako zájemci o účast na SICampu.

Během samotného Social Innovation Campu ve dnech 16.–18. března 2012 se v  brněnském Domě umění setká 60 účastníků – kempařů, kteří budou mít za úkol v 6 týmech vybrané nápady během 48 hodin zpracovat do podoby životaschopných a udržitelných projektů. Na konci víkendu bude po veřejné prezentaci vybrán vítězný projekt, který získá do začátku finanční podporu 25 000 Kč!


Další informace naleznete na:
www.inovaceprospolecnost.cz nebo http://twitter.com/inovace.

Tisková zpráva ke stažení ZDE


Kontakt:

Šárka Hastrmanová
ředitelka Respekt institutu
hastrmanova@respekt.cz

773 119 994

Copyright © 2009, KPSS

Magistrát města Brna | Dominikánské náměstí 1 | 601 67 Brno | kontakt | socialnipece.brno.cz