Banner

KATALOG / ADRESÁŘ

« zpět na seznam služeb


Odeslat emailem   Vytisknout   Uložit

Poradna pro život s postižením

PoskytovatelLiga vozíčkářů, z. ú.
Sociální služba§ 37 odborné sociální poradenství
Registrační číslo3308671
Datum registrace01.01.2007
Služba je poskytována od roku2007

Vedoucí zařízeníMgr. Kateřina Uhlířová, DiS.
AdresaBzenecká 23, Brno 62800 [zobrazit adresu na mapě]
Telefon800 100 250
Emailporadna@ligavozic.cz
Webhttp://www.ligavozic.cz/sluzby/poradna

Druh sociální službysociální poradenství
Forma poskytováníambulantní
terénní
Pracovní dobaAmbulantní i terénní: po - čt: 9:00 - 16:00; pá: 9:00-12:00; upřesnění na http://www.ligavozic.cz/sluzby/poradna
Cílová skupina klientůosoby s chronickým duševním onemocněním
osoby s jiným zdravotním postižením
osoby s kombinovaným postižením
osoby s mentálním postižením
osoby s tělesným postižením
osoby se sluchovým postižením
osoby se zrakovým postižením
senioři
Věková kategoriebez omezení věku
Kapacitapočet intervencí 200, počet kontaktů 20
Působnost v lokalitě
Úhrada klientane
Bezbariérovostano

Popis 

Služba je zaměřena na poskytování informací a rad, které pomohou k zorientování se v různých oblastech života s postižením či vyřešení konkrétního problému. Služby jsou poskytovány v oblastech invalidních důchodů, příspěvků a výhod pro ZP (včetně daňových a poplatkových úlev), příspěvku na péči a možností péče, financování kompenzačních pomůcek, možnosti vzdělávání OZP, specifika pracovně právních vztahů OZP a intimní, dluhové a právní poradenství.

Služby projektu lze využít několika způsoby: zavolat na bezplatnou telefonní linku 800 100 250, poslat dotaz mailem na adresu poradna@ligavozic.cz, položit dotaz v internetové poradně na stránkách www.ligavozic.cz/poradna, využít skype poradna_pro_zivot_s_postizenim, zaslat dopis s dotazem nebo si domluvit osobní schůzku.

Dále je v rámci služby možnost samostatného vyhledávání informací prostřednictvím Informačního portálu, který je provozován na www.ligavozic.cz/ip. Pravidelně je také vydávána brožura Nápadník – sborník rad a informací pro život s postižením. Tuto publikaci je možné objednat na tel. 537 021 490 nebo přímo v sídle organizace.

Intimní poradna vznikla 1. října 2015 jako nová poradenská služba poradny Ligy vozíčkářů v následujících oblastech: komunikace o sexualitě, vysvětlení problematiky masturbace, pomoc při nastavení hranic sexuality, zabývá se nepřiměřeným sexuálním chováním, důsledky sexuálních aktivit, informace o možnostech antikoncepce a bezpečném sexu, edukace v oblasti hygieny, upozornění na téma sexuálního násilí (znásilnění, nucení k sexu apod.), pomoc při navazování partnerských vztahů, pomoc handicapovaným párům se začátkem pohlavního života i v jeho průběhu.

Službu můžete využít prostřednictvím telefonu 778 761 309 nebo Skypu intimni.poradna.liga@gmail.com každou pracovní středu od 14:00 do 16:00 hodin, nebo prostřednictvím e-mailu intimni.poradna@ligavozic.cz kdykoliv. Odpověď na svůj dotaz obdržíte do pěti pracovních dní počínaje následujícím dnem po přijetí dotazu.

Od 1. 9. 2016 jsme rozšířili naše služby o dluhové a právní poradenství. Dluhové poradenství je určené osobám se zdravotním postižením, které se v důsledku svého zdravotního stavu dostaly do dluhové tísně. Služba se zaměřuje na finanční gramotnost, na poradenství před vstupem do insolvenčního řízení, analýzu situace klienta a doporučený postup při řešení dluhů. Klienti se se svými dotazy mohou obrátit na tel: 601 382 934 v pondělí od 13:00 do 16:00 hod. nebo na e-mailovou adresu dluhova.poradna@ligavozic.cz. Odpověď na emailový dotaz klient obdrží do pěti pracovních dnů. Osobní konzultace mohou klienti po předchozí domluvě využít na adrese Bzenecká 23, 628 00 Brno či si domluvit schůzku v terénu kdekoli v územní působnosti města Brna. Právní poradenství je zaměřené na oblast sociálního zabezpečení, občanského práva, rodinného práva a pracovního práva. Klienti se se svými dotazy mohou obracet na tel.: 601 382 934 každou st a pá od 9-11 hod. Prostřednictvím e-mailu na adrese pravni.poradna@ligavozic.cz. Dotaz je zodpovězen do následujících pěti následujících dnů. Klient si může s právní poradkyní domluvit i osobní schůzku po předchozí domluvě na adrese Bzenecká 23, 628 00 Brno či kdekoli jinde v územní působnosti města Brna. Právní poradna neposkytuje právní zastoupení u soudu.

Copyright © 2009, KPSS

Magistrát města Brna | Dominikánské náměstí 1 | 601 67 Brno | kontakt | socialnipece.brno.cz