Stárneme spolu je projekt finanční podpory veterinární péče pro psy a kočky patřící seniorům ve finanční a sociální tísni. Díky podpoře Vancouver Foundation má nyní česká obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR v Brně možnost v takových případech pomoci. 

Vlastníte vy nebo vaši blízcí psa nebo kočku? Není pochyb o tom, že vztah člověka a zvířete má pozitivní vliv na tělesné a duševní zdraví. Přítomnost domácího mazlíčka zmírňuje pocit opuštěnosti a zvyšuje pocit bezpečí. Kontakt se zvířetem působí proti úzkosti a psychickému napětí, pravidelná fyzická aktivita vede ke zlepšení tělesné kondice a imunity. Zvířata potřebují nakrmit, proběhnout se venku, vyžadují pozornost a to majiteli dodává pocit potřebnosti a stimuluje ho k aktivitě. I v případě onemocnění zvyšuje odpovědnost za čtyřnohého přítele vůli majitele k co nejrychlejšímu uzdravení. 

Stejně jako vy, i psi a kočky trpí zdravotními problémy, z nichž mnohé vyžadují nákladnou veterinární péči. Může se stát, že ačkoli by majitel rád dopřál svému čtyřnohému příteli vše, co potřebuje, je tato péče mimo jeho finanční možnosti.  A přesně v této situaci jsme sociálně a finančně znevýhodněným seniorům schopni pomoci.

Komu můžeme pomoci?

Finanční podpora v rámci projektu Stárneme spolu je podmíněna splněním následujících podmínek: majitel zvířete je senior ve starobním či invalidním důchodu, má trvalé bydliště v Brně město a pobírá nějakou formu sociální podpory, případně je jinak (ale prokazatelně) ve finanční nebo sociální tísni. Po individuálním posouzení okolností a závažnosti případu můžeme financovat 80% nákladů na nezbytnou veterinární péči. S projektem spolupracuje okolo 10 veterinárních klinik po celém Brně, kam budeme váš případ referovat a kde bude vašemu čtyřnohému příteli péče poskytnuta.

Příběhy pomoci Stárneme spolu

Fenka Rita
Starší pudlici Ritě byl diagnostikován Cushingův syndrom. Léčba existuje, prodlužuje život v dobré kvalitě, ale je nákladná, v řádech tisíců Kč měsíčně. Díky pomoci VSF CZ si seniorka a pudlice užily společně ještě několik měsíců.   

Pejsek Ron
Ronovi silně zapáchalo z tlamy a hůře se mu jedlo. Ukázalo se, že trpí zubním kamenem a zánětem dásní, což může pro zdraví pejska představovat velký problém. V zubním kameni se totiž drží bakterie, které se pak šíří po těle a škodí srdci, ledvinám a dalším orgánům. Odstranění zubního kamene se cenově pohybuje v řádech tisíců korun. Tento pejsek přišel i o pár zubů, ale celkově mu ošetření výrazně pomohlo. Může se nabaštit a neohrožují ho škodlivé bakterie.   

Fenka Daisy
Daisy začala být smutná, moc nejedla a více pila. Při návštěvě veterináře se ukázalo, že má zánět dělohy, což může být život ohrožující stav. Nejlepším řešením je v tomto případě operace, kdy se děloha odstraní. Tento zákrok je však finančně náročný a její majitel si jej nemohl dovolit. Díky pomoci VSF CZ už fenečka dělá svého pána opět šťastným.    

Jak na to?

Není to nic složitého. Kontaktujte nás na níže uvedeném telefonním čísle nebo emailu, obratem se vám ozveme zpět a osobně posoudíme, jestli a jak vám můžeme pomoci. 

MVDr. Tereza Modrá, koordinátorka projektu

Veterináři bez hranic ČR, o.p.s. 

tel: 773 677 136, tereza.jelin@gmail.com

Více informacíseznam spolupracujících veterinárních klinik