Ani ne před dvěma lety se bagry na Bedřichovické poprvé zaryly do země. Dnes tu stojí zbrusu nový bytový dům, který poskytne domov starším lidem. Do patnácti jednotek se začnou stěhovat v průběhu listopadu. 

Novostavba domu s dostupnými byty pro seniory, složená ze dvou objektů, vznikla na místě bývalého bytového domu Bedřichovická 563/19, který nechala MČ Brno-Slatina zbourat v roce 2016. „Místo toho tady vzniklo moderních patnáct bytů. Bedřichovická je další z řady bytových domů, jejichž rekonstrukci nebo výstavbu se v posledních letech daří dotáhnout do zdárného konce. Nicméně po delší době, kdy jsme otevírali převážně byty určené mladým lidem v režimu startovacího bydlení, jako například na Bratislavské nebo Podnásepní, je to projekt věnovaný starším občanům. Další takovou stavbu, která přispěje k rozšíření fondu dostupného bydlení pro seniory, na nějž čekají stovky lidí v pořadníku, chystáme v Bystrci na Vejrostově,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Do výstavby bytového domu město investovalo 42,4 milionu korun bez DPH. Nachází se v něm 11 bytů o dispozici 2 + kk a čtyři bezbariérové garsonky. Ke každému bytu náleží lodžie a sklep. Architekti mysleli jak na soukromí obyvatel, tak na prostor vybízející k setkávání a komunitnímu životu. Díky tomu, že je tu společenská místnost i zahrada v atriu, nebudou tyto interakce nebo menší organizované akce podléhat rozmarům počasí a můžou se konat ve všech ročních obdobích. Věřím, že právě aktivní trávení času pomůže překonávat případné pocity samoty, a je dokázáno, že psychická pohoda má značný vliv i na fyzické zdraví,“ doplnila náměstkyně pro bydlení Karin Podivinská.

Výstavba začala koncem listopadu 2021, kolaudační souhlas novostavba získala v září 2023. „Od té doby už byty aktivně nabízíme zájemcům z pořadníku, probíhají tu prohlídky a samotné obsazování předpokládáme v průběhu listopadu a prosince,“ dodala Podivinská.