Skvělá atmosféra, koncerty pro celou rodinu, atraktivní trať, aktivity pro děti a skutečná pomoc lidem v krizových životních situacích. I tak bude vypadat druhý ročník běžeckého festivalu Skolíme Koliště, který se uskuteční v sobotu 10. září odpoledne v Brně. Jeho patronem je herec Bolek Polívka.

„Skolíme Koliště nabídne Brňanům další možnost, jak si aktivně užít čas s rodinou. Nepochybuji o tom, že se nám letos s podporou Bolka Polívky podaří Skolit Koliště a pomůžeme tak těm, kteří to opravdu potřebují. Vybrané startovné je určeno na podporu Sociálního nadačního fondu, který bude možné také podpořit na místě hotově nebo bezhotovostně libovolnou částkou. Jsem ráda, že účastníci této akce nemyslí jen sebe, ale jsou ochotni pomáhat druhým,“ řekla předsedkyně správní rady Sociálního nadačního fondu a primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí programu jsou například koncerty kapel jako Bombarďák nebo Kašpárek v rohlíku a v neposlední řadě také pestré aktivity pro děti. Vyzkoušet si budou moci lukostřelbu, chůdy, slackline, opičí dráhu nebo skákací hrad. Chybět nebude ani balónková show, malování na obličej a stánky s občerstvením.

Akci organizačně zajišťuje spolek 2BWINNER TEAM z.s. „Loňský ročník se vydařil nad očekávání, přesto jsme se rozhodli pro několik novinek. Spolupracujeme s Dnem náborů na Kraví hoře, obě akce lze stihnout pohodlně za jeden den. A k velké radosti dětí bude v parku k vidění model Marsu z brněnské hvězdárny. Pevně věříme, že se akce bude všem líbit a užijí si centrum Brna v netradiční podobě,“ uvedla koordinátorka závodu Jana Smrčková z pořádajícího 2BWINNER TEAMu. 

Připraveny budou běžecké tratě pro různé věkové kategorie od šesti let až po dospělé a rovněž nezávodní rodinný běh na podporu Sociálního nadačního fondu. Registrace na Skolíme Koliště je možná dopředu online nebo přímo na místě. 

Prezence a výdej čísel začne ve 12 hodin u Janáčkova divadla, první dětské závody začnou ve 13:35, rodinný nesoutěžní půlkilometrový běh na podporu Sociálního nadačního fondu odstartuje ve 14:00. Zúčastnit se mohou lidé s handicapem, děti všech věkových kategorií, rodiče i prarodiče na vozítkách všech typů. Hlavní závod na 5,4 km vyběhne v 16 hodin.

Doprovodný program na piazzettě před Janáčkovým divadlem:
12:00 – DJ Messer
12:45 – Bombarďák
15:00 – Kašpárek v rohlíku
16:00 – DJ Messer
Akci moderují Roman Blumaier & Saša Stankov (z Komediomatu & Improshow!)

Kompletní informace o závodu a doprovodném programu jsou k dispozici na www.skolimekoliste.cz nebo na FB profilu www.facebook.com/skolimekoliste.official

Sociální nadační fond
Říká se, že osud nadělí lidem jen tolik, kolik unesou. Někdy to ale přepískne. 

Alice má se svým mužem dvě děti. Mladší dceři byl diagnostikován atypický autismus a epilepsie. Péče je náročná. V loňském roce k tomu utrpěla sama z neznámého důvodu míšní infarkt a zůstala upoutaná na invalidním vozíku. Její manžel se o všechny stará a k tomu upravuje bydlení na bezbariérové.

Petra je maminkou dvou dcer, z nichž mladší má od narození vážné zdravotní problémy. To s sebou nese kromě neustálé péče také velkou finanční zátěž. Výcvik asistenčního psa, rehabilitace a mnohé další. Větší vozík, který dcera nutně potřebuje, se navíc nevejde do kufru auta, jímž rodina jezdí. Potřebují nový vůz. Petra je vdova a není jednoduché vše zvládnout vlastními silami. 

Shánět prostředky na sportovní závodní přípravu nebývá jednoduché ani u zdravých sportovců. Josef a Dominika jsou úspěšní reprezentanti v paraplavání. Účastní se závodů světové série Mezinárodního paralympijského výboru a potřebují podpořit v přípravě na závody.

To jsou jen některé z příběhů lidí, které nadační fond podporuje v duchu motta fondu: Pomáháme těm, ke kterým se štěstí otočilo zády.

Za téměř tři desítky let své existence fond podpořil více než 1000 lidí v tíživé životní situaci a organizací působících v sociální oblasti, mezi které bylo rozděleno přes 25 milionů korun. Z toho ovšem jen za poslední 4 roky téměř 15 milionů.

Sociální nadační fond je nevládní nezisková organizace založená městem Brnem roku 1993. Zaměřuje se na pomoc obyvatelům Brna a Jihomoravského kraje v krizové životní situaci, ze které se nemohou vymanit, i když se o to snaží. Především finanční pomoc směřuje k lidem se zdravotním postižením a jejich rodinám, dětem bez zázemí rodiny či osamělým rodičům s dětmi a seniorům. Loni podpořil fond žadatele částkou blížící se 5,5 milionům korun. V roce 2023 bude pomáhat občanům Brna a Jihomoravského kraje už 30 let!

Sociální nadační fond
Mečová 5, 602 00 Brno
IČO: 60554410
www.socialni-nadacni-fond.cz a FB profil www.facebook.com/socialni.nadacni.fond

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz