Doteď zela bývalá prodejna na Křenové 6 prázdnotou a neměla využití. Po dnešním rozhodnutí Rady města Brna se to změní – vznikne zde informační, kontaktní a poradenské centrum Socio Info Point a Kontaktní místo pro bydlení.

„V bývalé prodejně Kovomatu na Křenové 6 vznikne díky dnes schválené rekonstrukci unikátní spojení dvou služeb. Občané zde na jednom místě dostanou veškeré relevantní informace k řešení svých životních situací z oblasti sociální péče a sociálních služeb s úzkou vazbou na problematiku bydlení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V 1. nadzemním podlaží budou 4 přepážky a 3 jednací buňky pro Socio Info Point a pro Kontaktní místo pro bydlení a dále pracoviště pro 8 osob. „Prostory budou doplněny u vstupu terapeutickou kavárnou, která by mohla být otevřena i mimo provozní hodiny informačních pracovišť,“ upozornila na zajímavé řešení primátorka Markéta Vaňková. Ve 2. nadzemním podlaží vzniknou kancelářské prostory pro 6 osob, jednací místnosti, sklady a hygienické zázemí. O patro výše dojde k rekonstrukci a k dispozičnímu rozdělení na 7 kanceláří, které mohou sloužit potřebám jiných odborů MMB, zatím se však počítá s jejich komerčním pronájmem. „Máme již vydané stavební povolení a dnes jsme uložili našemu investičnímu odboru, aby zahájil potřebné kroky pro výběr zhotovitele stavebních prací,“ dodala Markéta Vaňková.

Celkové náklady na rekonstrukci prostor na Křenové 6 byly odhadovány na 37,8 milionu Kč. Dle zpracované projektové dokumentace by se náklady stavební části měly pohybovat kolem 27 milionů Kč včetně DPH a vybavení interiéru má vyjít na 1,7 milionu Kč vč. DPH.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz