Sedm nových startovacích bytů je připraveno pro mladé páry a rodiny. Zájemci se mohou hlásit do 23. prosince. Poté proběhne slosování přihlášek, které splní podmínky nastavené pro tento typ bydlení.

Startovací byty pomáhají mladým manželům, rodinám, registrovaným párům i nesezdaným partnerům našetřit prostředky na další bydlení. Byty, které jsou takto nabízeny, mají snížené nájemné na metr čtvereční. 

Mezi podmínkami výběrového řízení je věk maximálně 40 let, a to u každého z partnerů. Smlouva se podepisuje vždy na tři roky s možností dvouletého prodloužení. Pár nesmí mít měsíční příjmy dohromady vyšší než 64 326 korun a nižší než 30 271 korun. 

Byty se nacházejí v rekonstruovaných domech, které jsou majetkem města. Byt na Mostecké 12 se nachází v 4. nadzemním podlaží a má velikost 2+kk s výměrou 57,80 m² z toho 17,3 m² tvoří terasa. Byt na Stamicově 11 je 5. nadzemním podlaží s velikostí 1+1 a s plochou 48,39 m². 

Zbylých pět bytů najdete na Bratislavské 51, všechny mají výměru pohybující se okolo 40 m² a velikost 1+kk. Cena nájemného byla stanovena pro byty na Mostecké a Stamicově na 65,92 korun na m² a na Bratislavské na 83,04 korun na m². 

Žádost o účast ve výběrovém řízení lze dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Všechny detaily o nabídce i podmínkách získání startovacích bytů najdete zde.

Startovací byty na Stamicově. Foto: MMB