Dokončenou stavbu bytového domu s třiadvaceti malometrážními byty 19. září od zhotovitele slavnostně převzal náměstek pro bydlení Jiří Oliva. Po kolaudaci budou byty sloužit jako startovací, bezbariérové a samoživitelské.

V sedmipodlažním domě vznikly dva nebytové prostory, z nichž jeden je zamýšlen například pro drobný prodej, druhý jako společenská místnost sloužící k setkávání nájemníků – mladých rodin s dětmi. Odsud se dá vstoupit na střechu garáží s parkovou úpravou, která bude sloužit jako odpočinková zóna pro nájemníky domu. Ze střechy lze rovnou sejít na travnatou plochu nacházející se za garážovými stáními. 

„Mám obrovskou radost, že firma IMOS Brno dokončila novostavbu městského bytového domu o 15,5 milionu Kč levněji, než byl položkový rozpočet. Díky transparentnímu výběrovému řízení je konečná cena stavby 42,5 Kč milionů bez DPH, zatímco předpoklad byl 58 milionů Kč bez DPH. Cena na metr čtvereční čisté podlahové plochy se tak pohybuje okolo 32 tisíc Kč bez DPH, což je skvělé. Transparentními výběrovými řízeními šetříme peníze Brňanů,“ uvedl náměstek pro bydlení Jiří Oliva. 

V novém domě, který vznikl v proluce na Bratislavské, je 23 bytů o dispozici 1+kk a 2+kk, z toho 16 je určeno jako startovací pro mladé páry, 4 pro osoby s omezenou možností pohybu a 3 pro osamělé rodiče s dětmi. 

„Nechci, aby byty byly ani chvíli prázdné, proto jsme již v pondělí 12. září vylosovali budoucí nájemníky, aby se po kolaudaci mohli ihned nastěhovat,“ dodal Jiří Oliva.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz