Sobotní potravinová sbírka opět potvrdila pověst Čechů coby velmi solidárního národa. Svým spoluobčanům v nouzi věnovali rekordní množství jídla a hygienických potřeb. Také pracovníci magistrátního Odboru sociální péče ze svého stanoviště v Globusu odcházeli spokojeni, obtěžkáni více než 5 tunami darů.

Těstoviny, oleje, rýže, ale také zubní kartáčky nebo pasty. To vše lidé během sobotního dne odevzdávali do speciálních vozíků potravinové sbírky. Do těch v ivanovickém Globusu, kde si sobotní směnu odsloužili naši kolegové a kolegyně z Odboru sociální péče, odložili mezi 10. a 18. hodinou celkem 5 212 kilogramů.

S uvedenými zásobami potravin a drogerie musí sociální pracovníci hospodařit do jara, než bude vyhlášena další sbírka. Zhruba dvě tuny putovaly do azylového domu na Celní, představujícího útočiště pro mladé lidi, kteří nemohou zůstat ve svých domovech. Další dvě tuny pomohou na oddělení sociálních kurátorů, kteří v loňském roce spolupracovali s téměř 2100 aktivními klienty.

Celkem se v potravinové sbírce vybralo v celé zemi 624 tun zboží. Stále přitom probíhá online sbírka a brněnským kurátorům je možné znovu přispět i fyzicky, a to ve statické sbírce 17. listopadu v DM drogeriích v Globusu a v Olympii.