Osm nových startovacích bytů je připraveno pro mladé páry a rodiny. Zájemci se mohou hlásit do 27. dubna. Ti, kteří splní podmínky, pak postoupí do slosování.

Byty se nacházejí v rekonstruovaných domech, které jsou majetkem města. Byt na Vojtově 9 je ve 2. nadzemním podlaží a má velikost 2 + kk s výměrou 63,35 m², druhý byt na této adrese má výměru 38,43 m² a velikost 1 + kk. Byt na Orlí 7 je 2. nadzemním podlaží s velikostí 1 + 1 a s plochou 50,23 m². 

Dva byty najdete na Bratislavské 51, oba mají výměru pohybující se okolo 40 m² a velikost 1 + kk. Celkem tři volné ubytovací kapacity se nacházejí na Stamicově 11. Byt v 5. nadzemním podlaží o velikosti 1 + 1 má plochu 48,39 m² a další dva jsou stejně velké a nacházejí se v 6. a 7. podlaží.

Cena nájemného byla stanovena pro byty na Vojtově na 96,41 korun na m², na Orlí a na Stamicově na 65,92 korun na m² a na Bratislavské na 83,04 korun na m². 

Žádost o účast ve výběrovém řízení je třeba dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Všechny detaily o nabídce i podmínkách získání startovacích bytů najdete zde.

Startovací byty pomáhají mladým manželům, rodinám, registrovaným párům i nesezdaným partnerům našetřit prostředky na další bydlení. Byty, které jsou takto nabízeny, mají snížené nájemné na metr čtvereční. Mezi podmínkami výběrového řízení je věk maximálně 40 let, a to u každého z partnerů. Smlouva se podepisuje vždy na tři roky s možností dvouletého prodloužení. Pár nesmí mít měsíční příjmy dohromady vyšší než 68 600 korun a nižší než 32 282 korun. 

Zrekonstruovaný dům na Stamicově 11. Foto: M. Schmerková
Byt Bratislavská 51. Foto: Z. Kolařík